Trwałe płoty z drewna

Trwałe płoty drewniane

Nietrafnie konserwowane płoty drewniane ekspresowo się psują oraz mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna wypada rozpocząć od właściwego i dokładnego przygotowania towaru na płot, bo od tego uzależniony jest rezultat finalny własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz ozdoby płotów z drewna kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Gdy konserwujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, należy nanieść następne amalgamaty, które konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od środka, lecz nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób płot zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ów typ płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji zatem służą swoim właścicielom przez długi czas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s